Historia strony
28/04
2011
Wpis dodany przez: TS team


Pewnego dnia Yasmine wpadła na pomysł założenia strony o Taylor. Napisała do Serenity i razem postanowiły stworzyć polskie źródło informacji o pannie Swift. Niedługo potem postanowiły przyjąć do swojej załogi Katie. I tak oto we trzy snuły plany o stronie.

Początkowo strona posiadać miała adres TaySwift.pl, jednak szczęśliwym trafem okazało się, iż domenę Taylor-Swift.pl posiada koleżanka Yas – July. I tak oto z wieeeelką pomocą (za którą dziękujemy do dzisiaj) niezastąpionej fan-strefy domena została przeniesiona na serwer f-s.pl.

Strona została otwarta 2 grudnia 2010 roku. Kilka dni po otwarciu cała załoga zdecydowała, że przyjmie pod swoje skrzydła jeszcze Invisible. Tak oto Taylor-Swift.pl ruszyła pełną parą.

Niestety 15-tego marca 2011 stronę opuściły Serenity i Yasmine. Głównymi autorkami zostały więc Katie, Invisible oraz July. Po jakimś czasie ze stroną pożegnała się również July, jednak niedługo potem (2.07.2011) na TS Polska powróciła Serenity, a trzy miesiące potem także Yasmine (18.10.2011).

Wkrótce strona obchodziła rok swojego istnienia, który załoga uczciła nowym wyglądem. Żadna z autorek nie przypuszczała, że wkrótce wiele się zmieni…

Na początku marca do załogi strony dołączają Sponge, Zuzolinda i Asia, jednak na nie pisze już tutaj Yasmine. TS Polska prężnie się rozwija dostarczając najświeższych newsów, zdjęć i nie tylko!

Koniec wakacji przynosi zarówno smutne, jak i radosne wieści. Strona wita odświeżoną szatą graficzną, której motywem przewodnim jest nadchodzący album Taylor – “Red” – jednak z przyczyn osobistych T-S.pl muszą opuścić dwie autorki, które współtworzyły ją od samego początku – Katie & Invisible. Głównym adminem zostaje Zuzolinda,
a kolejną autorką Cheriley. Na dzień 05.09.2012 załoga to Zuzolinda, Sponge, Asia oraz właśnie Cheriley.

Nadchodzi premiera albumu, ogrom nowych informacji do przekazania na stronie, dlatego wszystkie pracujemy
w pocie czoła. Ani się obejrzałyśmy, a za oknami pojawiła się zima oraz rok 2012 zmienił się w 2013 ze szczęśliwą “13” zwiastującą dużo ciekawych wydarzeń.

W lutym 2013 na stronie ukazała się zimowa szata graficzna, a załoga niestety znów zmalała – tym razem “na pokładzie” pozostały wyłącznie Zuzolinda & Sponge. Pomimo zmiany szablonu na stronie powoli przestały pojawiać się newsy, a wkrótce na dobre zniknęła ona z sieci. Wszystko przez mniejsze zaangażowanie obu piszących. Jedna z nich całkowicie zrezygnowała z aktualizowania T-S.pl, a druga (Zuzolinda) po kilku miesiącach przystąpiła do prac nad nowym szablonem, by wznowić działanie fansite’u.

Wraz z początkiem roku szkolnego 2013/14 Taylor-Swift.pl wróciła do żywych wraz z kosmicznym szablonem,
a wkrótce rozpoczęły się poszukiwania nowych współautorek, jako że Zuza rozpoczęła liceum i sama nie dałaby rady poprowadzić strony. Na okres próbny przyjęte zostały Devonne i Tori, które swoją pracą już wkrótce zdecydowanie zasłużyły na “awans”. Od początku listopada do końca grudnia znów nastąpiła stagnacja spowodowana kompletnym brakiem czasu u głównej z administratorek, jednak przerwa świąteczna pozwoliła naładować akumulatory i wrócić na odpowiednią trasę.

Początek roku 2014 oznaczał połączenie Taylor-Swift.pl z TaySwift.pl i powrót do normalnego działania. Od 5-tego stycznia fansite ma dwie domeny oraz nową administratorkę, Lindsay. Pojawia się nowy szablon, który wcześniej widniał na TaySwift.pl, a załogę tworzą Zuzolinda, Lindsay, Devonne & Tori.

—— OSTATNIA EDYCJA: 05.01.2014r. ——